Казки – це більше ніж просто забава, вони допомагають вивчати основи соціальної поведінки. Архетипні персонажі з їхніми різноманітними характерами та ролями мають значний психологічний вплив на дітей. Чи Ви колись задумувалися, яке послання заховане в улюблених казках?

Послання з казкового світу

Казки - дуже важливі для дітей різного віку і навіть для дорослих. Опис епічних завдань та наполегливість у подоланні негараздів мають вражаючий вплив на нашу уяву. Вони розповідають дітям, що навіть найслабший може досягти успіху. З казок діти навчаються довіряти, вірити у свої сили, діяти розумно, працювати важко і, як результат, досягати успіху.

Уособлення з героєм

У казках персонажі архетипні – королі, невдахи, принцеси, чарівники та ін. Вони борються за ідеали добра з негативними героями. Подібні історії розвивають соціальні навички, адже часто діти уособлюють себе з характером персонажів. Дівчатка ідентифікують себе принцесами, як у Сплячій красуні LEGO® DUPLO®, а хлопці – рицарями.

Вибір між добром та злом

Головні герої – завжди позитивні, навіть якщо роблять помилки. На шляху до мети їм доводиться боротися з жадібністю, злодійством та поганою поведінкою. Наприкінці казки негативні персонажі лишаються з порожніми руками, а головні герої отримують нагороду та любов. Чіткий контраст між добром та злом – найважливіше для дошкільняти

Вікова межа у світі казки

Найкращий вік для казки – дошкільний. Діти у цьому віці потребують пригод та чіткої структури – казки задовольняють обидві цілі. Старші діти теж люблять казки, але зі складним сюжетом.

Взаємодія батьків та дитини у реальному житті

Казки мають реальний вплив на стосунки батьків та дитини. Експерти радять виділяти час для історій, якими часто є казки. Це не тільки час знайомства з читанням, але й своєрідний ритуал, коли батьки та дитина розслабляються і спілкуються.