Ще до моменту, як дитина запитає, чому трава має інший колір, ніж ведмежатко – вона думає про кольори, обираючи улюблений.

Раннє сприйняття кольору

Розуміння кольору настає рано. Вже після шести місяців, малюки починають бачити кольори – навіть, якщо чітко не фокусують свій погляд. Кольорові іграшки, кубики LEGO® DUPLO®, поїзди - все це привертає більше уваги малюка, ніж білі чи сірі предмети. Чи знаєте Ви на якій іграшці Ваша дитина сфокусувала свій погляд?

Я знаю, що я хочу

Дослідження показали, що малята швидко вирішують, який колір улюблений, більше часу розглядаючи улюблені кольори. Переважно це синій та червоний, потім йде фіолетовий та помаранчевий. Найменш цікавий колір – коричневий. А Ваш малюк довше дивиться на синього кита чи оранжевого гарбуза?

Що таке колір?

Діти починають впізнавати та називати кольори у віці близько трьох років. У дошкільному віці, вони вивчають, що деякі кольори мають особливе значення: червоний означає зупинка, а зелений – можна безпечно йти, і найважче – жовтий – чекати. Але коли кольори світлофору універсальні, то пояснення білого, чорного, чи фіолетового різняться в залежності від культурних традицій.

У мене нема чорного настрою

Діти не пов’язують постійні кольори та емоції. Як показують дослідження, 3- та 4-річні діти асоціюють червоний з радістю, а голубий зі смутком, але навіть тоді вони обирають весь спектр, щоб описати їхні відчуття. Не було обраного єдиного кольору для злості, але яскраві кольори пов’язувалися з радістю, а темні – зі смутком. Ви повинні поговорити з Вашою дитиною, щоб визначити, що для неї означає той чи інший колір.

Рожевий для дівчаток…

Популярність рожевого серед дівчаток – це недавній культурний феномен. Соціальний вибір рожевого для маленьких дівчаток прийшов на зміну голубому у минулому столітті. Сьогодні дівчата потопають у кольорах, створених спеціально для них: різноманітні відтінки рожевого, червоний, жовтий, та фіолетовий. Тому не дивно, що маленькі дівчатка обирають саме ці кольори.

…та синій для хлопців?

Синій – це лише початок для хлопців. У віці трьох років, хлопці починають будувати стереотип і табу на «дівочі» кольори, та обирати інші – в основному відтінки синього, коричневий, та зелений. Насправді, не тільки хлопці пов’язані із синім. Дослідження показали, що більшість людей, незалежно від віку чи статі, насправді люблять синій.

Відрізняйте мене за кольором

Колір у дитинстві обирається в залежності від статі. Час проходить, діти бачать ширший спектр у навколишньому світі, і можуть звільнитись від умовностей та оточити себе кольорами, які справді їм подобаються.