Так як це абстрактне поняття, ігри на запам’ятовування дуже важливі для нас. Чи знаєте Ви скільки різних типів пам’яті тренуєте, та як допомогти дитині їх розвинути?

Незмінність предметів – це лише початок

Діти не народжуються з розвинутою пам’яттю. Насправді, новонароджені часто плачуть, коли забрати іграшку з їхнього прямого поля зору. Досить скоро вони вивчають, що ці предмети існують, навіть якщо вони їх не бачать. Психологи називають це незмінністю, і це - ранній приклад того, як розвивається здатність запам’ятовувати.

Немає пам’яті, лише реальні спогади

Не всі спогади, добрі чи погані, однакові. Психологи розділили їх на дві групи:

“Довільна пам’ять” містить факти та події, які ми свідомо пам’ятаємо – як граматика чи уроки історії в школі.

“Мимовільна пам’ять” - це несвідоме вивчення повторюваних дій – як зав’язати шнурки, чи як грати в теніс. Ми покращуємо ці здібності і будуємо ці знання постійно практикуючись.

Ці знання зберігаються навіть у різних частинах мозку.

Практика

Практика доводить до ідеальності, як мінімум покращує. Якщо ми хочемо бути кращими у чомусь, потрібно постійно тренуватися. Подібно до піаніста чи гімнаста, нашому мозку потрібно тренуватися. Ми тренуємо здатність нашого мозку зберігати інформацію, довільну та мимовільну, ми посилюємо існуючі навички та здатність до вивчення нового.

Гра в теорії

Гра тренує у дітей ментальні та фізичні м’язи. Дитячі ігри можна розділити на три основні категорії, відповідно до фізичної активності, розумових здібностей, та фізичного задіяння іграшок:

  • Рухливість – ігри на рухову активність використовують дрібні та великі рухи. Для старших дітей рух означає ловити м’яч чи малювати послідовні круги. Для молодших – знайти та зібрати іграшки перед сном.
  • Будування – ігри на будування змушують нас розміщувати фізичні предмети у визначену форму. Вони можуть бути послідовними, як, наприклад, складання квітки з паперу, або ж просто побудова вежі з кубиків LEGO® DUPLO®.
  • Мислення – з дитиною можна грати в інтелектуальні ігри з раннього дитинства. Можна грати в хованки з іграшкою або вивчати цифри, розміщуючи пронумеровані кубики LEGO® DUPLO® у послідовному порядку.