Гра не просто періодична розвага, вчені кажуть, що це справжній сплеск дитячої здатності долати життєві виклики. Це час навчання через гру, як природня складова щоденного сімейного життя.

Час гри

Експерти пояснюють: час гри – дуже важливий і має довготривалий вплив. “За останні десятиліття, дослідники в сфері освіти і дитячої психології зібрали докази необхідності гри в житті дитини. Навички дитини, вивчені через гру у ранньому віці, становлять підгрунтя для майбутнього навчання та успіху”, сказав Скот Баррі Кауфман, професор, доктор наук, Інститут позитивної психології та уяви, Університет Пенсильванії.

Підготовка до професії починається з гри

Діти не лише розважають себе під час гри, вони вчаться управляти своєю власною фізичною та емоційною поведінкою. Їхнє прохання посидіти довше в пісочниці – перевірка меж соціальних зв’язків. Прості ігри з цифрами – основа для пізнішого вивчення науки та математики. Співставлення розмірів та кольорів у колони будинку LEGO® DUPLO® закладають основу для творчого підходу до вирішення проблем. Дійсно, гра це справді тренування для формування життєвих навичок.

Це не навчання в школі

Школи традиційно акцентують увагу на механічне – покращується пам’ять статистичними даними. Тобто для цього потрібно багато часу. Багато навичок 21-го століття, взаємодія, спілкування, критичне мислення, творчий підхід, не легко вивчити в школі, але легко вивчаються через гру. Тільки подумайте, гра може сильніше впливати на майбутнє дитини, ніж час проведений у школі.

Будьте творчими

Зрозуміло, що творчість, стратегічне мислення та наполегливість важливі частини розвитку. Ці риси допомагають дивитися на світ під іншим кутом, вирішувати проблеми нестандартно та формують сильні особистості.

Створюйте завдання, а не давайте відповіді

З концептуальним/стратегічним мисленням, дитина має знайти причину проблеми, зрозуміти її та вирішити, як її подолати. Допоможіть дитині нестандартно мислити, щоб досягти поставлених цілей – дізнатися як дійти з точки А в точку Б чи завдання на час - це більший виклик, ніж просто традиційний плановий урок.

Три основні принципи допоможуть познайомити дитину з творчим підходом у вирішенні проблем:

  • Дозвольте дитині використовувати кубики LEGO® DUPLO®для пошуку власного шляху вирішення задачі.
  • Змінюйте обстановку. Чим менше дитина знає, тим більш творчі відповіді та рішення вона приймає.
  • Замість того, щоб розказувати дитині крок за кроком що їй робити, зробіть так, щоб вона пояснила ситуацію та свої дії Вам.