Розвиток математичних здібностей у дітей залежить від індивідуальної дрібної моторики рук. Їхня здатність рухатись та обертати предмети впливає на сприйняття форми, ваги, розміру, та кількості. Щоб допомогти дитині розвинути майбутні математичні здібності, розпочинайте рухатись та рахувати вже зараз.

Лічба у дошкільному віці

На математичні здібності дитини впливають різні фактори. Давайте подивимось, як можна допомогти малюку розвинути ці здібності.

Зростання з цифрами

Діти швидко ростуть, починаючи розуміти лічбу/рахунок. Вже за півтори року для дитини звичним стає список покупок – ранній крок до вивчення лічби. Малюк ще не розрізняє цифр і не проводить паралелей між ними, та вже у дитячому садочку він легко з цим впорається.

Дрібна моторика та лічба

Дрібна моторика має прямий вплив на розуміння дитиною цифр. Спочатку дитина може поєднати три кубики LEGO® DUPLO®, а потім полічити їх – один, два, три. Здатність обертати предмети і відчувати їхню вагу, розмір, та кількість – це ключ до розвитку математичних здібностей..

Місце для рахунку

Гарне просторове сприйняття тісно пов’язане з розвитком математичних здібностей. Поняття «високо-низько», «над-під», та «до-між-після» дуже тісно пов’язані з лічбою. Чи Ваша дитина може описати де є її улюблені кубики LEGO® DUPLO®?

Нехай розпочнеться гра з підрахунку

Ігри з цифрами та вправи на лічбу формують у дітей позитивне ставлення до математики у ранньому дошкільному віці. Зробіть такі ігри складовою вашого звичайного дня:

  • Впізнавання цифр – рахуйте все з чим стикаєтесь протягом дня, коли ви купуєте щось чи готуєте: одна морквина, дві морквини, три...
  • Застрибуйте у потяг – Поставте кубики LEGO® DUPLO® на Потяг з цифр у послідовному порядку, перемішайте їх, а потім попросіть дитину знову розставити їх по порядку.
  • Пальчикові ігри – порахуйте пальці на руці, потім нехай малюк назве їх по порядку. Потім показуйте комбінації пальців не по порядку, що дозволить дитині закріпити лічбу.
  • Показуйте та читайте – подивіться на кількість книг на поличці або римованих лінійок у вірші, порахуйте кількість прочитаних сторінок перед сном.