Ігри – дуже важливі для розвитку дитини. Діти грають, змагаються, і набувають навичок, що так потрібні у житті: дрібна моторика, тренування пам’яті, зосередженість. Вони мають можливість отримати цінну практику із організації своїх емоцій. Гра має позитивний вплив не лише на дітей, але й на дорослих, зміцнюючи зв'язок між батьками та дітьми.

Це серйозна справа

Грати в ігри – дуже важлива і серйозна справа для дітей. Вони пам’ятають злети і падіння у грі. Це справді важливо для них, адже у дорослих робота має багато злетів та падінь. Діти, коли грають, поринають у інший світ, де вони забувають про все навколо: час, їжу, сон.

Час гри чутливий до віку

Час гри настає рано, як тільки новонароджені починають повторювати дії і рухати туди-назад іграшки. У віці від двох до семи років діти починають грати в «символічні ігри», які вимагають спільної роботи з іншими дітьми чи дорослими. Саме тоді ігри з чіткими правилами, змаганням і кооперацією стають важливими. Відомі ігри мають кінцеву мету, як, наприклад, завершення будування замку LEGO® DUPLO® зі специфічних кольорів та кількістю веж. Суміш фізичної координації та розумової спритності просто необхідні, так як діти вчаться вирішувати завдання та творчо мислити.

Необхідна батьківська підтримка

Найкращі ігри вимагають додаткових зусиль перед та під час гри. Важко вгадати, коли краще відійти і дати дитині, яка займається новою справою, можливість самостійно добитися успіху або зробити власні помилки. Діти можуть вивчити з вежі, що завалилася, більше ніж зі спроби батьків врятувати її. Інше завдання для батьків – це допомогти дитині розвинути відповідне бажання, що врівноважує персональні досягнення зі змаганням.

А тепер про емоції…

Під час гри лунає не лише сміх. Коли щось іде не так, діти сердяться. Розчарована дитина старається привернути увагу до себе криком, перебиванням інших, або повністю виходячи з гри. Ігри на віддати-взяти допомагають дитині та батькам навчитися контролювати напад гніву.

Контроль над часом

Як недивно час має значення для будь-якої гри. Перемога чи поразка у грі може залежати від настрою у певний момент і навіть від часу дня. Для успішного запуску нової гри, дуже важливо, щоб дитина була не втомленою та нагодованою.