Казки – це не тільки розвага. На прикладі казки діти вчаться основним принципам взаємин між людьми. Чи знаєте ви, що приховано в казках?

Допомога з казкового світу

Казки мають велике психологічне значення для дітей будь-якого віку. Вони допомагають розвивати індивідуальність. Вони дають надію, що навіть найслабший може добитися успіху в житті. З казки дитина дізнається про те, що, коли ви довіряєте своїм здібностям, ви можете подолати всі перешкоди і врешті-решт досягти успіху.

Порівняння з героєм

У казках протилежності часто поєднуються між собою. Дівчата порівнюють себе з принцесами, відьмами й феями. Хлопчики – з лицарями, супергероями, князями.

Добро і зло

Історії вчать розпізнавати людські цінності.

  • Вони засуджують скнарість, крадіжки, заздрість чи брутальну поведінку на адресу іншої людини.
  • Будь-який злочин у казках, як правило, буває покараним.
  • Контраст між добром і злом допомагає навіть дітям дошкільного віку усвідомити моральні цінності суспільства.
  • Діти порівнюють себе з позитивними героями, які в кінці казки одержують нагороди і любов.

До якого віку діти повинні мати змогу жити у своєму казковому світі?

Імовірно, справжній вік для казок – це дошкільний вік. Дітям у цьому віці потрібні структура й порядок. Казки надають і те, й інше. Школярі можуть абстрагуватися від реальності через казку, але все ж таки казки корисні. Якщо дитина дивиться тільки казки навіть у старшому віці, відмовляючись дивитися фільми, які підходять для її віку, бажано мотивувати маленького школяра до інших видів діяльності. 

Взаємини батьків з дитиною

Казка має більше значення для взаємин батьків із дитиною, коли її читають або розповідають. Бажано знаходити час і місце для читання або розповідання історій. Казка може стати ритуалом для батьків і дітей, своєрідною нагородою після тривалого дня. Зазвичай діти дуже цінують цей ритуал.